افزایش سرعت گوشی

با چند کار ساده

1. انیمیشن های گوشیتو غیر فعال کن:

اگه گوشیت قدیمیه یا خیلی کند شده، میتونی با غیرفعال کردن انیمیشن های گوشیت (حالت های گرافیکی)، سرعت گوشیتو تاحد زیادی بهتر کنی. برای اینکار هم باید اول حالت Developer options رو با رفتن به مسیر زیر فعال کن.
Settings>>About Phone>>Build Number
هفت بار پشت هم و سریع بزن روی Build Number تا Developer options
فعال بشه. حالا دوباره برو به Settings و اینبار Developer options رو
انتخاب کن.
تو این قسمت باید گزینه های Windows animation scale و Animator duration scale و Transition animationscale رو پیدا و انتخاب کنی و
اونارو روی حالت Animation off قرار بدی.

2. حذف یا غیر فعال کردن برنامه ها:
همیشه گفتم اگه برنامه ای رو نیاز نداری، برای خوشگلی روی گوشیت نگهش ندارد و حتما یا حذف کن یا اینکه غیرفعالش کن. جدا از اینکه باید برنامه های غیر ضرروی رو از روی گوشیت حذف کنی تا فضا بیشتری داشته باشی، یه سری برنامه ها هم هستن که پیشفرض روی گوشی از همون اول نصبن مثل ،
Netflix، Spotify، Facebook Youtube و . که ممکنه خیلیامون سالی یکبارم سراغشون نریم!!
به Settings برو و قسمت Apps یا برنامه هارو پیدا کن و از بین برنامه ها، این برنامه هایی که گفتم رو پیدا کن و یا حذفشون کن یا به
حالت غیرفعال یا Disable تغییرشون بده تا الکی منابع گوشیتو درگیر نکنن.

3. ویجت ها و لانچر هارو حذف کن:

سعی کن روی صفحه Home گوشیت کمتر ویجت های اضافی مثل تایمر، ساعت و . اضافه کنی و همچنین همه برنامه هاتو داخل صفحه Home اضافه نکن چون همینا باعث میشه منابع بیشتری از گوشیت درگیر بشن و به نوعی باعث کند شدن گوشی بشن.
همچنین اگه از لانچر های ثانویه واسه بیشتر شدن زیبایی و گرافیک گوشیت استفاده میکنی باید بگم که اکثر لانچر های ثانویه اصلا بهینه سازی نشدن و همون حالت های گرافیکی که به گوشی اضافه میکنن باعث میشه پردازنده و پردازنده گرافیکی گوشی بیشتر فعال باشن که هم باعث گرم شدن گوشی میشه و هم کندی!!

4. پاک کردن کش گوشی:

اکثر گوشیا داخل تنظیماتشون گزینه ای برای بهینه سازی عملکرد کلی گوشی از جمله پاکسازی حافظه کش دارن. برای اینکه پیداش کنی پیشنهاد میکنم داخل تنظیمات یا همون Settings گوشیت دنبال گزینه
ای با اسم Device maintenance یا Battery and device care بگردی یا تو
نسخه های قدیمی تر به دنبال Storage باشی.
وقتی این گزینه رو پیدا کردی انتخابش کن و معمولا وارد صفحه ای میشی که وضعیت کلی گوشیتو بهت نشون میده. تو این قسمت معمولا به گزینه به اسم Optimise Now هست که باهاش میتونی
کش گوشیتو پاک کنی و همچنین حافظه رم رو هم خالی کنی.
پیشنهاد میکنم زبان گوشیت انگلیسی باشه تا راحت تر پیداش کنی.

5. پاک سازی حافظه مرورگر chrome:

اگه خیلی اهل وبگردی و باز کردن سایت هستی و از مرورگر کروم هم استفاده میکنی، بهت پیشنهاد میکنم حتما وضعیت حافظه مرورگر کروم رو بررسی کنی و در صورت نیاز اونو حذف کنی.
برای اینکار هم باید مرورگر کروم رو باز کنی، از گوشه بالا روی گزینه سه نقطه بزنی و از بین گزین ها، Settings یا تنظیمات رو انتخاب کنی
و تو صفحه جدید گزینه Site settings یا تنظیمات سایت رو پیدا کنی.
حالا تو گزینه Storage رو پیدا و انتخاب کن. اگه دیدی تو این قسمت تعداد سایت ها خیلی زیاده بهت پیشنهاد میکنم گزینه Clear Site storage رو بزنی تا حافظه مربوط به سایت ها پاکسازی بشه.

امیررضا خسروانی

چیکار کنیم گوشیمون هک نشه !!؟؟

ضررهای صحبت کردن طولانی مدت با موبایل !

دوربین گوشی !!!

چطوری سرعت گوشیمو زیاد کنم ؟

عکاسی حرفه ای با موبایل :) !!!

اگه گوشیت هک شد این کار هارو باید انجام بدی !!!

اشتباهات رایج در مورد باتری موبایل !!!

رو ,کن ,کنی ,های ,گوشیت ,برنامه ,رو پیدا ,پیشنهاد میکنم ,مرورگر کروم ,تو این ,این قسمت

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

توتیا 18+ جدید ترین و با حال ترین18+ درد گردن آموزش تعمیرات لپ تاپ پارسه موبایل tohid7788 dd14 حاجیلو عمو حمید هکر درجه یک Cookwarefarahani
دزدگ